K12 UYGULAMAMIZ ÜZERİNDEN VERİLEN ÖDEVE YANIT GÖNDER

 

OKULİSTİK UYGULAMAMIZ ÜZERİNDEN  SINAV İNCELEME

 
DERS%20%C3%87ALI%C5%9EMA%20PLANI_edited.jpg
 

YÜZ YÜZE EĞİTİME ARA

Tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi mevsim şartlarının da etkisiyle artan Covid-19 salgını sebebiyle Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar doğrultusunda resmi, özel, örgün ve yaygın tüm eğitim öğretim faaliyetlerine 31 Aralık 2020 tarihine kadar uzaktan eğitim yoluyla devam edilmesi yönünde karar alındı.

    Bu karar ile birlikte çocuklarımıza her gün 13.00-16.00 saatleri arasındaki 3 saat hariç, sokağa çıkma yasağı getirildi. Bu sokağa çıkma yasağı ile birlikte anaokulu, kreş, ilkokul, ortaokul, lise, dershane, kurs vb. her eğitim kurumunda eğitim-öğretim yapılması engellenmiş oldu.

    Parmak İzi Koleji ailesi olarak başarıyla yürüttüğümüz yüz yüze eğitim sürecimizin bu şekilde bölünmesini üzüntü ile karşıladık. Ancak çocuklarımızın sokağa çıkmasını yasaklayan bu karar neticesinde 23 Kasım 2020 Pazartesi günü itibariyle eğitimimize tüm gruplarımızda çevirim içi (online) olarak devam etmekten başka bir yol, şu an için maalesef yok. 

Akademik açıdan tüm derslerde müfredatımızın çok önündeyiz ve konularımızı işlemeye devam edeceğiz. Allah’ın izniyle akademik bir kaybımız olmayacak. Ancak ısrarla çocukların akranları ile bir arada olmasını engelleyecek önlemler alınması dikkat etmemiz gereken bir durum. Bu yüzden düzenleyeceğimiz gerek akademik gerekse psiko-sosyal programlara tüm ebeveynlerimizin desteğini bekliyoruz.


23 Kasım-31 Aralık çevirim içi (online) dersler hakkında bilgilendirme


1.    Her gün saat 13.00-16.00 saatleri, çocuklarımızın sokağa çıkma zamanı, bu yüzden bu saatler içinde her hangi bir programımız olmayacak.

2.    Hafta içi her gün saat 09.00-12.30 arası çevirim içi (online) dersler yapılacak.

3.    Kitap okuma, ödev, sınav vb. etkinlikler için 17.00-21.00 saatleri arasını ve hafta sonunu kullanacağız.

4.    Çevirim içi (online) sınavlarımız zamanı geldiğinde uygulanmak üzere hazır.

5.    Bakanlığın açıkladığı genelgede söylendiği üzere okul sınavları 31 Aralık 2020 tarihinden sonra okul ortamında yüz yüze yapılacak şekilde planlanacak.

6.    8. Sınıflarımızın LGS müfredatı ile ilgili bir değişiklik şu an için yok.

7.    Tüm öğrencilerimizin üyeliklerinin hazır olduğu çevirim içi (online) platformlarımız aktif bir şekilde kullanımda. Lütfen bu hesaplarınızı ve internet bağlantılarınızı  kontrol ederek, pazartesi sabahı derse hazır olunuz. 

8.    Çevirim içi (online) ders programımız K12net uygulamamıza yüklendiğinde sizleri SMS ile bilgilendireceğiz.

9.    Lütfen çevirim içi platformlarımıza ait şifre ve kullanıcı adlarınızı kontrol ediniz.

10.    K12Net bildirimlerinizi açınız,

11.    Okulistik ödevlerini ve sınavlarını düzenli kontrol ediniz.

12.    5-6-7-8. Sınıflar Dijiöğretim üzerinden yapılacak online sınavları takip ediniz.

13.    Microsoft Teams kullanıcı adı ve şifresi ile çevirim içi (online) derslere katılınız.

       Okulumuz cihazlarınızla, hesaplarınızla vb ilgili durumlar için bu süre zarfında açık olacak. Çocuklarımızın tekrar okuluna kavuştuğu sağlıklı günlerde buluşmak üzere,


Murat BİLMEZ

Parmak İzi Koleji

 
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • YouTube

Paylaşmak önemsemektir. ​